Federació Catalana de Tamborí
Federació catalana de tamborí

BLOG

Al voltant de 80 participants han prés part en la 11ª edició d’aquest torneig que es realitza cada any a la Platja del Far de Vilanov i la Geltrú i que ha transcorregut amb espectacle en els partits i molt bon ambient entre els participants. 

En la categoría doble mixte els campions han estat  Andrea Pitarch i José David Martínez que han guanyat a Aida Domínguez i Marc Solsona en un partit molt igualat a 3 sets.  El mateix ha passat en la categoría doble femení en què Aida Domínguez i Anna Sugrañes han reeditat el títol acosneguit el 2016 després de guanyar a Andrea Pitarch i Sonia Marturano. Pel que fa al quadre masculí els guanyadors han estat José David Martínez i Ignasi Pinyol que s’han imposat per 2 sets a 0 a la parella revelació del Torneig formada pel madrileny Tomàs del Rey i el valencià David Garcia.

Martínez que fins ara no havia guanyat cap edició del torneig, aconseguia un doblet molt destijat després de vàries participacions. L’alegria hagués pogut ser triple d’haver guanyat la final masculina; però l’alemany Dominik Zevallos ho va impedir i va emportar-se el trofeu després de guanyar 2 a 0.

Pel que fa al femení, Neus Serra jugadora de Lleida, va aconseguir guanyar la competició després de mostrar-se molt sòlida i superar a la final a l’alemanya Marina Zevallos per 2 a 0.

Les finals dobles masculí i femení van ser presenciades per Blanca Albà, regidora d’esports de Vilanova i la Geltrú.

Ara el tamborí de tambeach es substituirà pel tamborí indoor per tal de preparar la Lliga Catalana 2017/2018 i un dels reptes organitzatius més importants; el 2n Mundial de Tamborí Indoor que es disputarà del 8 al 10 de desembre entre Vilanova i la Geltrú i Vilafranca del Penedès.

 

Classificació final

Doble Mixte

1rs. Andrea Pitarch i José David Martínez

2ns. Aida Domínguez i Marc Solsona

3rs. Neus Serra i Marc Satorra

Doble masculí

1rs. José David Martínez i  Ignasi Pinyol

2ns. Tomàs del Rey i David Garcia

3rs. Juan Ramon Martínez i Dominik Zevallos

 

Doble femení

1es. Aida Domínguez i Anna Sugrañes

2es. Andrea Pitarch i Sonia Marturano

3es. Joana Carbó i Neus Serra

Individual masculí

1r. Dominik Zevallos

2n. José David Martínez

3r. Victor Garcia

Individual femení

1a. Neus Serra

2a. Marina Zevallos

3a. Santje Brito

Doble mixte plata

1rs. Mireia Gargallo i Miquel Garcia

2s. Herena Coma i Israel Martínez

3rs. Mariona Tripiana i Alex Rius

Doble masculí plata

1rs. Alex Rius i Jordi Pompas

2ns. Javi Vázquez i Pau Pompas

3rs. Nacho de Haro i Sergi Ribera